Automatizované vozíky Toyota AGV
Dnes je 2.4. – svátek slaví Erika

Nová verze nejmenšího smykem řízeného nakladače značky Bobcat

Zveřejněno: 15. 9. 2008

Jako důkaz věrnosti 50leté tradici vedoucího postavení na trhu kompaktních nakladačů, představila společnost Bobcat nejmenší ze své řady nakladačů, smykem řízený S70. Nový stroj nahrazující model 463, který se ve své době stal standardem své třídy, v sobě spojuje všechny přednosti skutečně kompaktního nakladače s novými vlastnostmi a vylepšeními, která přispívají k vyššímu výkonu a delší životnosti.

Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Při šířce 901 mm, výšce 1814 mm, celkové délce se standardní lopatou 2553 mm a provozní hmotnosti 1291 kg splňuje nakladač S70 všechna kritéria kompaktnosti, snadného transportu i manévrovacích schopností.

Díky svým malým rozměrům se S70 dostane na místa s úzkými průchody, jako jsou vrata, chodby nebo uličky, a je proto ideální pro práci v těsných prostorech, kde větší stroje nemohou účinně manévrovat. Model S70 představuje víceúčelové kompaktní řešení pro pronájem strojů, demoliční a stavební práce, zemní práce, zemědělství a všeobecnou manipulaci s materiálem.

Motor stroje a jeho zlepšené uchycení

Stroj pohání 16,8kW dieselový motor Kubota D1005-E3B-BC-3 se systémem Tier IV, který o 50 % snižuje emise pevných částic. Výkon motoru a provozní hmotnost 1291 kg představují vyšší poměr výkon/hmotnost než jiné stroje na trhu. S70 dále nabízí vyšší produktivitu, neboť díky rychlejšímu sklápění a rychlejšímu vysypávání lopaty je pracovní cyklus zkrácen o 10 %.

Vylepšená konstrukce ramene zvýšila jeho pevnost a stala se jedním z mnoha nových prvků optimalizované životnosti.

S70 disponuje novým řemenovým pohonem s automatickým napínacím kotoučem, který obsahuje robustnější součásti, ale má jednodušší konstrukci využívající technologii používanou u větších nakladačů Bobcat. V novém řemenovém napínacím systému je použit zatočený klínový mikrořemen, který má vyšší životnost a vyžaduje kratší čas údržby. Nové uchycení motoru u modelu S70 způsobuje menší vibrace, což je jedno z mnoha zlepšení navržených s ohledem na pohodlí a bezpečnost obsluhy.

Řada bezpečnostních prvků

Kabina zajišťuje jak ochranu před padajícími předměty, tak ochranu při převrácení stroje. Uvnitř kabiny je sedadlo vybavené bezpečnostním pásem a rámem, který slouží jednak jako sekundární ochranný prvek, jednak jako pohodlná opěrka rukou. Mezi další bezpečnostní prvky patří patentovaný systém blokování ovládání Interlock Control System, který vyřazuje z činnosti zvedací a sklápěcí hydraulické funkce a trakční pohon, pokud obsluha nesedí na sedadle se sklopeným rámem a zapnutým motorem. Dalším ochranným prvkem je přídavný blokovací ventil, který blokuje přísun hydraulické kapaliny do pomocného vedení, pokud není bezpečnostní rám sedadla ve sklopené poloze.

Jednoduchá a rychlá údržba

Napříč uložený motor a kývavé zadní dveře umožňují jednoduché provádění údržby a snadný přístup ke standardním servisním bodům. Veškeré komponenty pravidelné údržby jako olejová měrka, palivové filtry, akumulátor a plnicí hrdlo chladicí kapaliny jsou vhodně umístěny hned za zadními dveřmi. Výklopná kabina obsluhy poskytuje při servisu úplný přístup k hydraulickým a hydrostatickým součástem.

Mnohostranné využití

Všechny výše uvedené vlastnosti přispívají k tomu, aby model S70 byl tím nejodolnějším, nejspolehlivějším a nejpohodlnějším strojem své kategorie.

Nakladač S70 s hydraulickým průtokem 33,7 l/min při účinnosti 91 % nabízí díky možnosti pracovat se širokou paletou přídavných zařízení značky Bobcat všestrannou využitelnost. Rychloupínací rám Bob-Tach zajišťuje snadné a bezpečné připojení přídavných zařízení v řádu sekund.

S70 může využívat více než 20 různých příslušenství Bobcat včetně hydraulického kladiva, výklopného zařízení (dumpru), zahrnovací radlice, škrabače, smetáku, rýhovače, předního vrtáku a podkopu.

Autor: George Schmalzried
Foto: Archiv firmy

Nové

Silný fešák je tu. Pásové rýpadlo Hidromek LC 310 nové generace H4 dorazilo do Česka

Zveřejněno 30.3. Dvaatřicetitunové pásové rýpadlo LC310, které v těchto dnech dorazilo do České republiky, je žhavou novinkou tureckého výrobce stavebních strojů Hidromek. Nový bagr LC310 pokračuje ve šlépějích svých úspěšných modelových předchůdců. Podle prvních… jít na článek

Speciální datum pro speciální událost: Noční demolice mostu na D1 u Humpolce

Zveřejněno 25.3. Píše se 29. únor 2020 a před početnou flotilou těžkých strojů stojí důležitý úkol. Má se během několika hodin zbourat další most přes dálnici D1. Vše musí šlapat, neboť termíny jsou jasně dány. Podaří se? jít na článek

Z historie automobilky Walter: Americká vynalézavost, zakázková výroba a krásné unikáty pro vojáky a hasiče

Zveřejněno 23.3. Automobily a zařízení pro odklízení sněhu se staly po celý další čas trvání firmy Walter jejím stěžejním produktem. Vozy byly opět stavěny jako jednotlivé zakázkové kusy, každý přesně dle individuálního přání zákazníka. Walter vyráběl ale i hasičské… jít na článek