NorWit: Oficiální zastoupení pro stavební stroje Sunward
Dnes je 4.8. – svátek slaví Dominik

Nová generace podkopů pro nakladače Bobcat

Zveřejněno: 3. 11. 2020

Bobcat uvádí na trh novou generaci podkopů pro své smykem řízené kolové a pásové nakladače. S novým „továrním“ příslušenstvím lze nakladač přeměnit na výkonné rypadlo. Univerzální možnosti využití nakladače tak zvyšují zákazníkům návratnost jejich investice.

Podkopy jsou k dispozici v konfiguracích Versatile (varianty B32V a B35V) nebo Standard (varianty B32S a B35S)

Podkopy nové generace jsou ideální pro použití ve stavebnictví, budování inženýrských sítí, práci na silnicích a v dalších oborech. Novinka je k dispozici ve čtyřech konfiguracích - modely Versatile (V) B32V a B35V a modely Standard (S) B32S a B35S] s nabídkou různých možností hloubky kopání, dosahu a upínacích systémů. Největší model řady nabízí hloubku výkopu 3,3 m s maximálním dosahem 4 m. Na rozdíl od modelů Standard lze verze Versatile opatřit dalším hydraulickým příslušenstvím, např. půdními vrtáky či bouracími kladivy.

Kompaktní nakladače Bobcat s rychloupínacím systémem Bob-Tach vynikají všestranností a efektivitou. Umožňují rychlou a bezpečnou montáž více než 100 různých druhů příslušenství. Daniele Paciotti, produktový manažer pro příslušenství, Doosan Bobcat EMEA, k tomu říká: „O podkopy zaznamenáváme zvyšující se poptávku. Uváděnými verzemi Versatile dále rozšiřujeme všestrannost nové generace svých produktů. Jsou vybaveny obousměrnými konektory, díky kterým lze s podkopem používat více přídavných zařízení Bobcat včetně půdních vrtáků, bouracích kladiv či naklápěcích lžic. Předchozí verze umožňovaly připojení nehydraulických přídavných zařízení, např. lžíce. Abychom navíc zvýšili bezpečnost a optimalizovali životnost příslušenství, veškerá hydraulika je nyní vedena vnitřkem výložníku.

Díky vyšší všestrannosti nové verze „V“ mohou nyní strojníci jeho prostřednictvím připojit další přídavná zařízení určená pro demolice, terénní úpravy, zahradní práce či další obory. Verze „V“ jsou rovněž standardně vybaveny mechanickým upínacím systémem Klac™, který zajišťuje rychlejší výměnu příslušenství a přispívá k ještě vyšší produktivitě. Verze „S“ jsou vybaveny speciálním systémem upevnění pomocí čepu pro výměnu příslušenství.

Nové podkopy jsou zhruba o 100 kg lehčí než předchozí generace, což přispívá k vyšší stabilitě i lepší bezpečnosti. Nové příslušenství umožňuje přímou viditelnost ze sedadla obsluhy – kopání je tak jednodušší a přesnější.

Autor: Mgr. Helena Hejhálková1)
Foto: Bobcat

1) čerpáno z tiskové zprávy Bobcat

 

Nové

Nejde jen o motor. TEZANA nabízí kompletní řešení pohonných jednotek

Zveřejněno 31.7. Společnost TEZANA je autorizovaným distributorem značky FPT Industrial pro několik evropských trhů. Kromě dodávek motorů a kompletních pohonných jednotek nabízí také technické poradenství, originální náhradní díly a rozsáhlé servisní zázemí. celý příspěvek

Hyster představil novou generaci elektrických vysokozdvižných vozíků XN2

Zveřejněno 30.7. Hyster přichází s novou řadou elektrických vysokozdvižných vozíků E45–70XN2 a na první pohled je vidět, že nezůstalo jen u drobných úprav. Novinka navazuje na osvědčené modely E-XN, ale přidává úspornější provoz, výrazně lepší výhled i více možností… celý příspěvek

Wirtgen Group míří na NordBau 2026. Předvede osm strojů i sestavu do úzkých ulic

Zveřejněno 28.7. Příznivci silniční techniky se mají na veletrhu NordBau na co těšit. Wirtgen Group přiveze osm strojů, mezi nimi kompaktní sestavu do úzkých ulic, techniku pro zpracování kameniva a recyklovaného asfaltu i digitální systémy, které dávají obsluze… celý příspěvek