Dnes je 26.3. – svátek slaví Emanuel

Motory MTU. Stvořeny pro špičkové výkony, odolnější než nejtvrdší podmínky

Zveřejněno: 10. 8. 2018

Kdekoli na světě jsou stroje při práci mimo zpevněné cesty vystaveny extrémním podmínkám. Existují však pohonné systémy, na které se můžete v každé situaci spolehnout. Motory MTU jsou maximálně výkonné, efektivní a s nízkými emisemi.

MTU Friedrichshafen má s vývojem a konstrukcí motorů více než stoletou zkušenost. Pro podmínky provozu Off Highway dodává spolehlivé, robustní a kompaktní motory řady 1000 až 1600 v rozsahu výkonů od 100 do 736 kW. Zákazník dostává pohon, který splňuje emisní předpisy EU Stage IV/EPA Tier 4 Final. Navíc při velice malé spotřebě paliva.

Motory těchto řad jsou konstruovány speciálně pro špičkové výkony v extrémních podmínkách vysokých nadmořských výšek a ve všech klimatických pásmech. Jsou zárukou maximální spolehlivosti a hospodárnosti.

Vývoj motorů

MTU spolupracuje se svými zákazníky na projektu stroje od samého začátku. Pohon je tvořen na míru včetně modulů systému SCR. Pro dosažení emisních limitů EU Stage IV/EPA Tier 4 Final jsou motory řad 1000 až 1500 vybaveny recirkulací spalin (AGR) a selektivní katalitickou redukcí (SCR). V případě konstrukční řady motorů 1600 dosahuje MTU emisních limitů pouze použitím recirkulace ochlazených spalin.

Již dnes jsou motory připraveny pro nové emisní podmínky EU Stage V. Konfiguraci takového pohonu testuje momentálně MTU v těžkém provozu v České republice.

MTU Value Care

Zákazník je vždy pro firmu MTU středem zájmu. Platí to nejenom u nových strojů a nově dodaných motorů, ale také dále během další životnosti motorů.

Služba „MTU Value Care” přispívá k rozsáhlé podpoře uživatelů, ať už údržbou, opravami, dodávkami náhradních dílů nebo podporou při modernizacích pohonů.

Tím MTU přispívá k maximální pohotovosti a rentabilitě motorů systémů svých zákazníků.

Produkty a služby „MTU Value Care” jsou prostřednictvím rozsáhlé sítě autorizovaných prodejců a servisních a opravárenských center k dispozici po celém světě.

K&W Drive Systems v České republice

V České republice je součástí servisní sítě MTU firma K&W Drive Systems, organizační složka Praha. Autorizovaný servis disponuje techniky vyškolenými a certifikovanými v MTU Friedrichshafen. Po celé České i Slovenské republice se stará o záruční i pozáruční servis motorů MTU a jejich opravy.

K dispozici má vlastní diagnostické jednotky „Minidiag” a ID4XMO – „Xentry”, nutné k provádění servisu a údržby na motorech MTU řad 900, 460, 501, 502, 1000, 1100, 1300, 1500 a 1600. Součástí servisu jsou i jednotky AdBlue na těchto motorech.

Servis K&W Drive Systems najdete v areálu:

Tovární 220
areál firmy TOS Žebrák
267 53 Žebrák

OBCHOD: +420 775 578 565
SERVIS: +420 739 016 963

Autor: Jaroslav Přibyl
Foto: K&W Drive Systems
 

Nové

Mobilní terénní jeřáb SANY SAC600E toho umí hodně

Zveřejněno 24.3. Výrobce SANY na veletrhu Bauma představil jako novinku pro evropský trh své mobilní a pásové jeřáby. První modely zařadil do své nabídky také oficiální dealer značky SANY u nás, společnost CARACAL MACHINES s.r.o. V kategorii mobilních terénních… celý příspěvek

Prestižní ocenění pro vynálezce předchůdce smykem řízeného nakladače

Zveřejněno 22.3. Vynálezci prvního kompaktní nakladač na světě, bratři Cyril a Louis Kellerovi, byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje… celý příspěvek

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno 20.3. Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu,… celý příspěvek