Dnes je 17.6. – svátek slaví Adolf

Motory MTU. Stvořeny pro špičkové výkony, odolnější než nejtvrdší podmínky

Zveřejněno: 10. 8. 2018

Kdekoli na světě jsou stroje při práci mimo zpevněné cesty vystaveny extrémním podmínkám. Existují však pohonné systémy, na které se můžete v každé situaci spolehnout. Motory MTU jsou maximálně výkonné, efektivní a s nízkými emisemi.

MTU Friedrichshafen má s vývojem a konstrukcí motorů více než stoletou zkušenost. Pro podmínky provozu Off Highway dodává spolehlivé, robustní a kompaktní motory řady 1000 až 1600 v rozsahu výkonů od 100 do 736 kW. Zákazník dostává pohon, který splňuje emisní předpisy EU Stage IV/EPA Tier 4 Final. Navíc při velice malé spotřebě paliva.

Motory těchto řad jsou konstruovány speciálně pro špičkové výkony v extrémních podmínkách vysokých nadmořských výšek a ve všech klimatických pásmech. Jsou zárukou maximální spolehlivosti a hospodárnosti.

Vývoj motorů

MTU spolupracuje se svými zákazníky na projektu stroje od samého začátku. Pohon je tvořen na míru včetně modulů systému SCR. Pro dosažení emisních limitů EU Stage IV/EPA Tier 4 Final jsou motory řad 1000 až 1500 vybaveny recirkulací spalin (AGR) a selektivní katalitickou redukcí (SCR). V případě konstrukční řady motorů 1600 dosahuje MTU emisních limitů pouze použitím recirkulace ochlazených spalin.

Již dnes jsou motory připraveny pro nové emisní podmínky EU Stage V. Konfiguraci takového pohonu testuje momentálně MTU v těžkém provozu v České republice.

MTU Value Care

Zákazník je vždy pro firmu MTU středem zájmu. Platí to nejenom u nových strojů a nově dodaných motorů, ale také dále během další životnosti motorů.

Služba „MTU Value Care” přispívá k rozsáhlé podpoře uživatelů, ať už údržbou, opravami, dodávkami náhradních dílů nebo podporou při modernizacích pohonů.

Tím MTU přispívá k maximální pohotovosti a rentabilitě motorů systémů svých zákazníků.

Produkty a služby „MTU Value Care” jsou prostřednictvím rozsáhlé sítě autorizovaných prodejců a servisních a opravárenských center k dispozici po celém světě.

K&W Drive Systems v České republice

V České republice je součástí servisní sítě MTU firma K&W Drive Systems, organizační složka Praha. Autorizovaný servis disponuje techniky vyškolenými a certifikovanými v MTU Friedrichshafen. Po celé České i Slovenské republice se stará o záruční i pozáruční servis motorů MTU a jejich opravy.

K dispozici má vlastní diagnostické jednotky „Minidiag” a ID4XMO – „Xentry”, nutné k provádění servisu a údržby na motorech MTU řad 900, 460, 501, 502, 1000, 1100, 1300, 1500 a 1600. Součástí servisu jsou i jednotky AdBlue na těchto motorech.

Servis K&W Drive Systems najdete v areálu:

Tovární 220
areál firmy TOS Žebrák
267 53 Žebrák

OBCHOD: +420 775 578 565
SERVIS: +420 739 016 963

Autor: Jaroslav Přibyl
Foto: K&W Drive Systems

Oborové členění

Nové

Licenční výroba, speciály v závodě 500 mil Indianopolis i jednotky pro těžké stroje. Motory Cummins slaví 100 let

Zveřejněno 8.6. Letos slaví stoleté výročí tradiční světový výrobce motorů Cummins. Vše začalo v roce 1919 zahájením licenční produkce, kdy bylo vyrobeno 28 motorů HVID. Následovaly pohonné jednotky vlastní výroby určené pro průmyslová zařízení, nákladní automobily… jít na článek

Pohled do zákulisí. Kloubový dampr skládá maturitu

Zveřejněno 5.6. Naše redakce získala exkluzivní fotoreportáž, mapující proces schválení kloubového dampru pro provoz na pozemních komunikacích. Fotografie a informace o tom, jak takové schvalování probíhá, nám dodala Státní zkušebna strojů a.s., které tímto za… jít na článek

Nový Actros konečně v praxi. Velký krok na cestě k autonomní jízdě

Zveřejněno 1.6. Nový Mercedes-Benz Actros sice nedostal ani nový podvozek, motor či převodovku, zato elektronické systémy nové jsou. Jak fungují? To jsme zjišťovali na zkušebních jízdách v Katalánsku a zde přinášíme postřehy. Jezdilo se při tom na dálnicích i na… jít na článek