Dnes je 19.2. – svátek slaví Patrik

Motory MTU. Stvořeny pro špičkové výkony, odolnější než nejtvrdší podmínky

Zveřejněno: 10. 8. 2018

Kdekoli na světě jsou stroje při práci mimo zpevněné cesty vystaveny extrémním podmínkám. Existují však pohonné systémy, na které se můžete v každé situaci spolehnout. Motory MTU jsou maximálně výkonné, efektivní a s nízkými emisemi.

MTU Friedrichshafen má s vývojem a konstrukcí motorů více než stoletou zkušenost. Pro podmínky provozu Off Highway dodává spolehlivé, robustní a kompaktní motory řady 1000 až 1600 v rozsahu výkonů od 100 do 736 kW. Zákazník dostává pohon, který splňuje emisní předpisy EU Stage IV/EPA Tier 4 Final. Navíc při velice malé spotřebě paliva.

Motory těchto řad jsou konstruovány speciálně pro špičkové výkony v extrémních podmínkách vysokých nadmořských výšek a ve všech klimatických pásmech. Jsou zárukou maximální spolehlivosti a hospodárnosti.

Vývoj motorů

MTU spolupracuje se svými zákazníky na projektu stroje od samého začátku. Pohon je tvořen na míru včetně modulů systému SCR. Pro dosažení emisních limitů EU Stage IV/EPA Tier 4 Final jsou motory řad 1000 až 1500 vybaveny recirkulací spalin (AGR) a selektivní katalitickou redukcí (SCR). V případě konstrukční řady motorů 1600 dosahuje MTU emisních limitů pouze použitím recirkulace ochlazených spalin.

Již dnes jsou motory připraveny pro nové emisní podmínky EU Stage V. Konfiguraci takového pohonu testuje momentálně MTU v těžkém provozu v České republice.

MTU Value Care

Zákazník je vždy pro firmu MTU středem zájmu. Platí to nejenom u nových strojů a nově dodaných motorů, ale také dále během další životnosti motorů.

Služba „MTU Value Care” přispívá k rozsáhlé podpoře uživatelů, ať už údržbou, opravami, dodávkami náhradních dílů nebo podporou při modernizacích pohonů.

Tím MTU přispívá k maximální pohotovosti a rentabilitě motorů systémů svých zákazníků.

Produkty a služby „MTU Value Care” jsou prostřednictvím rozsáhlé sítě autorizovaných prodejců a servisních a opravárenských center k dispozici po celém světě.

K&W Drive Systems v České republice

V České republice je součástí servisní sítě MTU firma K&W Drive Systems, organizační složka Praha. Autorizovaný servis disponuje techniky vyškolenými a certifikovanými v MTU Friedrichshafen. Po celé České i Slovenské republice se stará o záruční i pozáruční servis motorů MTU a jejich opravy.

K dispozici má vlastní diagnostické jednotky „Minidiag” a ID4XMO – „Xentry”, nutné k provádění servisu a údržby na motorech MTU řad 900, 460, 501, 502, 1000, 1100, 1300, 1500 a 1600. Součástí servisu jsou i jednotky AdBlue na těchto motorech.

Servis K&W Drive Systems najdete v areálu:

Tovární 220
areál firmy TOS Žebrák
267 53 Žebrák

OBCHOD: +420 775 578 565
SERVIS: +420 739 016 963

Autor: Jaroslav Přibyl
Foto: K&W Drive Systems

Oborové členění

Nové

Jak se staví dálnice v Kolumbii? Vrtací soupravě velí mladá žena

Zveřejněno 7.2. Pro zlepšení infrastruktury probíhá v Kolumbii v území aglomerací Mosquera a Balsillas výstavba 230 km dlouhé dálniční sítě. Práce na projektu za 176 milionů EUR započaly v lednu 2016 a vše dokončeno má být v prosinci 2021. Zajímavostí je i to, že… jít na článek

Ford Trucks představil v Praze nový model tahače F-MAX

Zveřejněno 4.2. Před rokem touto dobou vstoupila nákladní vozidla Ford Trucks na český trh. Nyní, v lednu 2019, byl představen zbrusu nový model tahače F-MAX, který nedávno na mezinárodním veletrhu nákladních a užitkových automobilů IAA 2018 v Hannoveru získal… jít na článek

Tomáš Tomeček bral s Tatrou na „starém Dakaru“ kvůli prasklé spojkové hřídeli až páté místo. Jinak by bojoval o vítězství

Zveřejněno 21.1. Jedenáctého ročníku Africa Eco Race, pokračujícího v odkazu motocyklového a automobilového závodníka Thierryho Sabina, zakladatele Rallye Paříž – Dakar, se pod českou nebo slovenskou vlajkou zúčastnilo 6 závodníků. Tomáš Tomeček dokončil i přes… jít na článek