Dnes je 26.3. – svátek slaví Emanuel

Marokánka 2018 se značkou Ammann

Zveřejněno: 1. 9. 2018

Letos již 21. ročník prezentační a předváděcí akce stavebních strojů a nákladních vozidel, známý jako Marokánka, proběhl 12. dubna. Tahákem byla bezesporu technika Komatsu, zvláště 21t hybridní rýpadlo HB215LC-2 a kolová rýpadla, konkrétně nový typ kolového rýpadla rýpadlo PW118MR-11 o hmotnosti 12 t. Nově přibyly stroje značky Ammann.

Jednavacetitunové hybridní rýpadlo HB215LC

Na akci se prezentovaly i další firmy z oboru, které rovněž prezentovaly řadu novinek. S každým si bylo možno popovídat a o novinkách se více dozvědět. Kromě tradičního programu pořadatelé zajistili show v podání trialového jezdce Martina Křoustka, jenž předvedl své umění. Nechybělo chutné občerstvení. Nyní ale pojďme k samotné značce Ammann.

Nové zastoupení Ammann

Od 1. ledna letošního roku se výhradním dodavatelem a poskytovatelem servisu strojů značky Ammann s provozní hmotností nad 5 tun v České republice stala společnost KUHN-BOHEMIA a.s. (léta působí jako výhradní prodejce zejména stavebních strojů Komatsu). Tím rozšířila svoje obchodní porfolio o stroje zaměřené na výstavbu silnic a dopravní infrastrukturu.

Na to, co firmu KUHN-BOHEMIA a.s. k tomuto kroku vedlo a následně na konkrétní stroje značky Ammann jsme se optali Ing. Jiřího Širokého, který má na starost právě podporu prodeje strojů Ammann.

Redakce: Jak jste se ke značce Ammann dostal a co Vás přivedlo do společnosti KUHN-BOHEMIA?

Silniční stroje dělám již více než 20 let a Ammann znám také pěknou řadu let. Když se KUHN-BOHEMIA měl v ČR stát výhradním dodavatelem této značky, obrátili se jeho zástupci na mě, abych tuto značku ve společnosti pomohl začít prodávat. Nabídka se mi líbila a přijal jsem ji. Dnes pomáhám nejen s prodejem značky Ammann, ale navíc také pomáhám firmám, které stroje pro výstavbu silnic a infrastrukturu potřebují, také s výběrem toho pravého stroje.

Proč si myslíte, že je důležité, že tato značka v porfoliu firmy KUHN-BOHEMIA přibyla?

Tato nová spolupráce je prospěšná všem – výrobci Ammann, dealerovi KUHN BOHEMIA a samozřejmě zákazníkům používající tyto stroje. Pro příklad si můžeme uvést skutečnost, že stavební firmy s celorepublikovým významem a nadnárodní společnosti požadují komfortní služby, vytvářejí rámcové smlouvy a chtějí spolupracovat s jedním silným partnerem. Prodejní síť Ammann v ČR tomu však před rokem 2018 neodpovídala. Dnes je tomu jinak a každý zákazník strojů Ammann se může spolehnout na silné zázemí KUHN-BOHEMIA s pobočkami po celé ČR.

Můžete nám o značce Ammann říci více?

Ammann, to je firma a zároveň stejnojmenná značka. Společnost Ammann je čím dál tím silnější a tím i značka. Od 1. ledna 2018 získala celosvětové produkty silničních asfaltových finišerů v kompletní výrobní řadě od nejmenších až po velké dálniční stroje. Její kolové a pásové finišery nabízejí současné nejmodernější technologie. Tím nyní my, její zástupci, dokážeme nabídnout kompletní řadu finišerů v prémiové třídě. Určitě se v některém z dalších vydání Stavební techniky k této kapitole vrátíme a finišery nové řady Ammann blíže představíme.

Z dalších tradičních produktů nabízíme jak lehké hutnicí stroje (např. vibrační hutnicí desky, příkopové válce), tak zeminové a asfaltové tandemové válce od 5 do 22 t. U asfaltových válců jsou samozřejmostí verze provedení s kloubovým rámem, nebo v provedení s řízenými běhouny doplněné o možnost volby oscilační vibrace, dělených běhounů, posypače podrceného kameniva, postranní ořezávací/hutnící kolečka atd. Všechny zeminové a asfaltové válce pak mohou být vybaveny inteligentními systémy hutnění Ammann Compaction Expert (zkratka ACE), které pomáhají strojníkům dosáhnout optimálních požadovaných výsledků hutnění, dokáží vytvořit protokoly o této práci a v případě potřeby také v rámci možností GPS mapování. V neposlední řadě nesmíme opomenout pneumatikové válce s proměnnou zátěží a variabilním tlakem huštění pneumatik, které se opět vracejí na stavby, aby svými ojedinělými hutnicími účinky vylepšovaly pokládky obalovaných asfaltových a cementových vrstev.

Děkuji za rozhovor

Klasický 18t tandemový válec
Klasický 18t tandemový válec

Krátce o společnosti Ammann

Společnost Ammann je předním celosvětovým dodavatelem obaloven, betonárek, strojů a služeb stavebnímu průmyslu se základním zaměřením na výstavbu silnic a dopravní infrastruktury. Tento švýcarská rodinná firma se těší z mezinárodního úspěchu již od roku 1869. Současný generální ředitel společnosti Ammann Hans-Christian Schneider představuje již šestou generaci vedení podniku. Zařízení společnosti Ammann se nachází po celém světě, jeden z továrních závodů je i v Novém Městě nad Metují, kde se vyrábějí tandemové, tahačové pneumatikové a příkopové válce (mnozí tento závod ještě pamatují jako Stavostroj, a.s. a patřil mezi významné české strojírenské firmy).

Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková
 

Nové

Mobilní terénní jeřáb SANY SAC600E toho umí hodně

Zveřejněno 24.3. Výrobce SANY na veletrhu Bauma představil jako novinku pro evropský trh své mobilní a pásové jeřáby. První modely zařadil do své nabídky také oficiální dealer značky SANY u nás, společnost CARACAL MACHINES s.r.o. V kategorii mobilních terénních… celý příspěvek

Prestižní ocenění pro vynálezce předchůdce smykem řízeného nakladače

Zveřejněno 22.3. Vynálezci prvního kompaktní nakladač na světě, bratři Cyril a Louis Kellerovi, byli v roce 2023 uvedeni do Národní síně slávy vynálezců (National Inventors Hall of Fame, NIHF) v USA. Tato prestižní instituce každoročně oceňuje vynálezce, podporuje… celý příspěvek

Představujeme domíchávače betonu, autočerpadla a sklápěče Euromix MTP

Zveřejněno 20.3. Rodinná firma Euromix MTP GmbH, která za vývojem a výrobou stejnojmenných automobilových nástaveb pro stavebnictví stojí, pochází z německého města Porta Westfalica. Hlavními pilíři jejího současného produktového portfolia jsou domíchávače betonu,… celý příspěvek