e-shop RENOMAG
Dnes je 6.7.

LIEBHERR – stavební stroje live

Zveřejněno: 16. 2. 2006

Ve dnech 6. a 7. října se naše redakce zúčastnila v areálu štěrkovny firmy Jampílek ve Vlíněvsi akce, kde byly naživo představeny novinky z programu stavebních strojů LIEBHERR. Při této předváděcí akci návštěvníci měli mimo jiné možnost otestovat všechny stroje přímo v nasazení nebo se na vlastní oči přesvědčit o spotřebě L 564 a CAT 966 G.

Jaké stavební stroje se předváděly

  • pásový bagr R 924 Compact se zkrácenou zádí
  • kolový a pásový bagr série C
  • pásový dozer
  • kloubový damper BELL
  • kolový nakladač

Stroje, které nejvíce zaujaly

Veliké pozornosti se těšil pásový bagr R 924 Compact se zkrácenou zádí, který měl na českém trhu premiéru.

Dále to byl také kloubový damper značky BELL. Od počátku tohoto roku zastupuje firma LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ tuto značku na českém trhu. Firmy BELL a LIEBHERR v oblasti kloubových damperů úzce spolupracují již několik let. Přímo na místě probíhaly testy, které srovnávaly spotřebu nakladače L 564 a CAT 966 G. Probíhající test srovnání spotřeby dopadl ve prospěch stroje LIEBHERR s průměrnou roční úsporou paliva od 500.000,-Kč2.


Kloubový damper B 30 D

O kloubových damprech BELL více

Znakem těchto strojů je nejen síla, ale i hospodárnost a dobré jízdní vlastnosti. Jsou to stroje s překrásným designem. Další z jejich předností jsou krátké nakládací a vyklá-pěcí cykly a to nejrůznějších materiálů, ale též dobré využití objemu korby při nakládání a s optimálním těžištěm při jízdě. Velmi zajímavá je jejich užitečná hmotnost. Této je dosaženo především tím, že výrobce BELL EQUIPMENT jako jediný zhotovuje své žebrově konstruované korby z vysoce pevných konstrukčních ocelí. Běžné konstrukce mají těžké nosné rámy, předimenzované bočnice a dno. Výsledek - dampry BELL mají při jízdě bez nákladu až o 4,5 t menší hmotnost než srovnatelné stroje stejné kategorie.

Dampry BELL disponují nejrychlejším hydrosystémem vyklápění. A i lepkavý materiál vyloží beze zbytku. Volitelným vybavením „ohřev korby výfukovými plyny, které je vedené žebrováním korby, se dosáhne rovnoměrného ohřevu celé plochy.

Nově vyvinutý podvozek BELL nabízí nejvyšší stabilitu i v obtížném terénu a speciální tlumící systém, který automaticky řídí zpětný dosed korby.


Důležitou vlastností je přehlednost pracovního prostoru řidiče. Jízdní pohodlí není na úkor bezpečnosti jízdy. Výkonné podvozky se sériovým dusíko-olejovým pérováním přední nápravy a zadní nápravou se systémem Tri-Link zaručují společně s jednoduchou aktivací uzávěrky diferenciálu vždy plnou trakci jak při rychlých přesunech, tak i v těžkém terénu. Nechybí ani správně dimenzované brzdy atd.

Jaký byl cíl celé akce

Cílem akce bylo přiblížit se k zákazníkovi, upevnit stávající kontakty, rozšířit spolupráci a prezentovat novinky výrobků firmy LIEBHERR. Celá akce byla zaměřena na odborníky a na potenciální zájemce.


pásový bagr R 924 Compact se zkrácenou zádí

Závěr

Závěrem lze říci, že celá akce se velmi vydařila. Nejenom, že jí přálo počasí, ale navštívila ji řada opravdových zájemců a odborníků. Na místě došlo i k předběžným smlouvám o koupi. A pro ty, které článek zaujal a chtějí vědět něco více, můžeme slíbit, že v příštím čísle je čeká článek o pásovém bagru R 924 Compact se zkrácenou zádí.


1 Zpracováno dle tiskové zprávy a katalogů firmy LIEBHERR
2 Podle výsledků srovnávacího testu, měřeného firmou LIEBHERR dne 6. a 7. 10. 2005 v areálu štěrkovny firmy Jampílek
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková
 

Nové

Komatsu PC220LCi-12: inteligentní rypadlo, které mění způsob práce

Zveřejněno 3.7. Nové pásové rypadlo Komatsu PC220LCi-12 s integrovaným systémem intelligent Machine Control 3.0 posouvá využití 3D řízení strojů výrazně dál než předchozí generace. Vedle ochrany proti překopu přináší automatické vedení po trase, práci svahovky… celý příspěvek

Elektrické dampry Volvo míří do norského tunelu. Pomáhají stavět vodní elektrárnu

Zveřejněno 2.7. Elektrifikace stavební techniky už dávno není jen záležitostí malých nakladačů nebo městských strojů. V Norsku se teď do reálného provozu dostává i těžká technika, která běžně vozí desítky tun materiálu v náročných podmínkách. Společnost LNS… celý příspěvek

Drticí a třídicí lžíce MB Crusher jakoby popíraly fyziku. Fungují fantasticky

Zveřejněno 1.7. Kdo jiný by mohl posoudit praktický dopad využívání třídicích a drticích lžic na rýpadlech než Ondřej Svoboda, svého času jednatel jedné z největších firem na recyklaci stavebních odpadů u nás. Jeho „rukama“ prošlo více než milion tun materiálu… celý příspěvek