TRIGA - vývoj a výroba přídavných zařízení  pro stavební, těžební a zemědělské stroje
Dnes je 5.6. – svátek slaví Dobroslav

Firma ČEMAT slaví 25 let na českém trhu

Zveřejněno: 30. 9. 2019

Společnost ČEMAT, přední dodavatel příslušenství pro manipulační a stavební techniku, v letošním roce slaví čtvrtstoletí svého působení na českém trhu. Bohaté zkušenosti společnosti mělo a má možnost využívat široké portfolio zákazníků z nejrůznějších oblastí a po dobu své existence si firma vybudovala nejen české, ale i evropské jméno s řadou významných zahraničních dodavatelů mezi něž se řadí Michelin, Bolzoni Auramo Meyer nebo CAMSO (Camoplast Solideal).

Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Historie značky ČEMAT se datuje do roku 1994. Firma byla založena s cílem vytvořit úspěšný byznys v oblasti, která se jevila být v tehdejším prostředí výzvou s dobrým podnikatelským záměrem – v oblasti obchodu a techniky se zaměřením na logistiku.

Neustále se vyvíjející obchodní činnost mladé společnosti přinášela celému týmu nejen radost z úspěchů, ale i slušnou obživu. Postupné sílící velmi seriózní vztahy se zahraničními partnery a nastartovaný byznys se tedy začal slibně rozvíjet, čemuž také napomáhala ekonomická situace, hlad po všem novém a potřeby rychle rostoucího trhu postkomunistické ekonomiky. Předpokladem k úspěchu a expanzi přispěla zřejmě také skutečnost, že vydělané finanční prostředky firma obratem reinvestovala zpět do rozvoje společnosti a jejího dalšího progresivního růstu.

Součástí mise společnosti nebyla nikdy prioritně honba za ziskem a penězi, byli to vždy především lidé, mezilidské vztahy, vzájemná úcta a respekt a efektivní skloubení zručnosti českých a slovenských rukou se schopností nových mladých manažerských dovedností.

Věříme, že náš úspěch spočívá v tom, že se snažíme našim zákazníkům nabídnout široké portfolio produktů v oblasti manipulační a stavební techniky, a dodat takový produkt, jaký je pro jejich potřeby nejvhodnější," říká Michal Džupin, jednatel ČEMAT trading, spol. s r.o. a dodává, „jsem rád, že společně s kvalitními službami, výběrovými dodavateli a naším know-how českého a slovenského trhu jsme si za těch 25 let působení na českém trhu vybudovali dobré jméno a necháváme za sebou kus dobře odvedené práce.

Vpravo Michal Džupin, jednatel ČEMAT trading, spol. s r.o.
Vpravo Michal Džupin, jednatel ČEMAT trading, spol. s r.o.

S cílem zvýšit kvalitu vzdělanosti svých zaměstnanců i odborné veřejnosti otevřel ČEMAT v roce 2011 školící centrum v Bohumíně-Skřečoni. Jeho vizí je nabídnout kvalitní služby v oblasti vzdělávání a nabízí prostory k pronájmu pro školení.

Dalším významným milníkem v rozvoji společnosti byl rok 2015, kdy se centrála v Bohumíně významně rozrostla – vznikl nový moderní areál, který je strategicky situován vedle dálnice D1 a polských hranic. Projekt původně zamýšlený jako rozšíření stávajících skladových prostor se během let rozrostl a vzniklo tak 8 skladovacích hal o velikosti až 6 000 m², venkovní skladovací plochy o velikosti až 15 000 m², administrativní budovy se zázemím i nové dílny.

Centrála v Bohumíně disponuje 8 skladovacími halami o velikosti až 6 000 m²
Centrála v Bohumíně disponuje 8 skladovacími halami o velikosti až 6 000 m²

ČEMAT má sesterské firmy na Slovensku – v Martine a Banské Bystrici s obchodním zastoupením po celé Slovenské republice a i tam je tedy významným hráčem na poli příslušenství manipulační a stavební techniky. Na obou trzích je pak ČEMAT partnerem výrobců Michelin, Magna Tyres, Camso, Galaxy, Marangoni. V letošním roce rozšířil ČEMAT své portfolio dodavatelů o výrobce EM pneumatik značky Triangle, čímž je nyní schopen splnit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Mimo pneumatiky na stroje firma nabízí například přídavná zařízení na VZV od značky Bolzoni Auramo Meyer, vážící systémy značky Griptech, polyuretanová kolečka Räder Vogel, sedačky KAB, zemědělské pásy, tak i služby jako opravy a plnění pneumatik nebo mobilní servis.

Ve společnosti ČEMAT v současné době pracuje přes 70 lidí – jak v centrále, tak pražských pobočkách a v obchodní síti po celé republice. Společnost jako dobrý zaměstnavatel a společensky odpovědná firma dlouhodobě i menší potřebné dobročinné projekty.

Autor: tisková zpráva
Foto: ČEMAT

Nové

Australský výrobce zemních vrtáků a dalšího příslušenství expanduje. Získal zastoupení v ČR

Zveřejněno 3.6. Digga je výrobce zemních vrtáků, jejich prodlužováků, pohonů, dále rýhovačů a příslušenství. Australská firma s více než 30letou tradicí uspěla díky celé řadě technických patentů kromě domácího trhu i na velmi saturovaných trzích USA a západní… jít na článek

Vývoj minirýpadel pod značkou DH. Sériovou výrobu urychlil rok 1989

Zveřejněno 1.6. V druhé polovině 80. let začal VVÚ Zvolen vyvíjet zcela novou řadu minirypadel s hmotností pod 3 tuny. První zmínku o těchto strojích máme z roku 1988 a jejich typové označení znělo DH 0511 a DH 0513, ovšem zde se už jedná téměř o kompletní… jít na článek

Prostornější kabina i lepší viditelnost. Volvo Trucks uvedlo nové modely vozidel FH, FH16, FM a FMX

Zveřejněno 31.5. Společnost Volvo Trucks představila čtyři nová nákladní vozidla, která kladou silný důraz na prostředí, bezpečnost a produktivitu řidiče. Tyto modely – Volvo FH, FH16, FM a FMX – přitom tvoří přibližně dvě třetiny ze všech dodávek společnosti. jít na článek