CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 29.3. – svátek slaví Taťána

EXPO Lesní lom 2021 opět na scéně

Zveřejněno: 8. 5. 2021

Veletrh EXPO, pořádaný Těžební unií, je mezinárodní demonstrační veletrh strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví a je naprosto unikátní akcí svého druhu v České republice. Veletrh EXPO se uskuteční tentokrát v termínu 7.–9. září 2021, kdy se po tříleté odmlce opět otevřou pomyslné brány veletrhu.

Veletrh EXPO se uskuteční letos v termínu 7.–9. září.

Přípravy na další, v pořadí již 13. ročník EXPO Lesní lom 2021 jsou v plném proudu. Již nyní se mohou čeští i zahraniční dodavatelé strojů, zařízení i služeb pro těžební a stavební průmysl registrovat k účasti. Vystavovatele jistě potěší, že ceny ploch, stánků a služeb od předešlého ročníku nevzrostly. Navíc, stejně jako v roce 2018, obdrží každý vystavovatel volné vstupenky zdarma pro své zákazníky a obchodní partnery.

O výjimečnosti veletrhu mohou svědčit čísla z minulého ročníku EXPO Lesní lom 2018: na ploše přes 60 000 m² se představilo a své exponáty vystavilo 134 společností. Vystavovatelé se svými exponáty přilákali více než 10 tisíc návštěvníků. Přestože na veletrhu převažovali čeští hosté, potkat jste mohli hosty z celé Evropy (např. Anglie, Itálie, Německa, Rakouska, Francie, Belgie, Polska, USA a Slovenska). Společnosti zde měly dostatek prostoru pro prezentaci strojů používaných především v lomech – bagry, rypadla, nakladače, třídiče a další, ale i pro předvádění nákladních vozidel. Vystavovatelé nešetřili pozitivními ohlasy a vyjadřovali svůj zájem zúčastnit se i dalšího ročníku.

Místem veletrhu zůstává vápencový kamenolom Lesní lom v Brně-Líšni společnosti Kalcit s. r. o., jehož prostředí dodává celému veletrhu jedinečnost. Lesní lom díky svým etážím disponuje dostatečně rozlehlou plochou pro stánky vystavovatelů, jejich často rozměrné stroje a především demonstrační plochy určené strojům a zařízením v provozu. Připravena bude také speciální plocha pro nákladní automobily.

Co na veletrhu najdete

Na veletrhu EXPO Lesní lom najdete vystavovatele z následujících oborů: technika a prostředky přípravy rubaniny; těžební, nakládací a přepravní technika; stroje a zařízení pro zpracování nerostných surovin; stroje a zařízení pro recyklaci stavebních materiálů; zařízení pro ekologický provoz těžebních závodů; náhradní díly a doplňky; servisní a doprovodná činnost; nákladní vozy, vozy pro speciální účely; terénní vozy; projekční práce, poradenská činnost, odborné časopisy, školy a svazy. Těšíme se na viděnou na EXPO Lesní lom 2021!

Veškeré informace naleznete na www.expolesnilom.cz. Sledovat můžete i facebook @tezebniunie.

Autor: Mgr. Lenka Dziková
Foto: Těžební unie s.r.o.

Tématické tagy

 

Nové

Volvo CE uvádí na trh tři modely kompaktních rýpadel nové generace

Zveřejněno 27.3. Na tiskové konferenci pořádané před veletrhem CONEXPO oznámila společnost Volvo CE uvedení hned tří nových kompaktních rýpadel – pásových modelů Volvo ECR90, EC65 a kolového EW65. Kompaktní rýpadla jsou již nyní k dispozici k objednání v Evropě,… celý příspěvek

Bobcat rozdělí kompaktní nakladače na řady Classic a Pro. Nové portfolio ukázal na CONEXPO 2026

Zveřejněno 26.3. Bobcat na veletrhu CONEXPO-CON/AGG 2026 představil novou strukturu své nabídky smykem řízených a pásových kompaktních nakladačů. Dosavadní členění podle sérií vystřídá rozdělení na řady Classic a Pro, které mají lépe odlišit stroje zaměřené na… celý příspěvek

eActros 600 jako první elektrický tahač úspěšně zvládl eNordkapp Challenge

Zveřejněno 25.3. Elektrický tahač Mercedes-Benz eActros 600 se zapsal do historie. V rámci letošní eNordkapp Challenge se stal prvním bateriovým návěsovým tahačem, který úspěšně dokončil přibližně 8 000 kilometrů dlouhou trasu z Německa až k severnímu cípu Norska –… celý příspěvek