Dnes je 11.8. – svátek slaví Zuzana

Evropská premiéra rýpadlo-nakladače Volvo BL71

Zveřejněno: 22. 2. 2002

Nadnárodní společnost Volvo Construction Equipment (dále VCE) představila v první polovině října v polské Wroclawi, v níž má jednu z výrobních divizí, za účasti vrcholového managementu novinářům z Evropy nový stroj, rýpadlo-nakladač Volvo BL71.
Světovou premiéru však měl stroj již v březnu na mezinárodním veletrhu stavebních strojů a zařízení CONEXPO v Las Vegas v USA.

Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News


Novou technologickou montážní linku pro rýpadlonakladače zřídila společnost v novém závodě ve Wroclawi, kde jsou montovány autobusy Volvo. Po evropské premiéře bude nový rýpadlo-nakladač BL71 postupně uváděn na trhy v jednotlivých zemích a regionech.
V současnosti je připravována výroba ve dvou modifikacích - BL70 pro americký trh a BL71 pro evropský trh a další země. V Polsku budou stroje zatím výlučně montovány z dodávaných svařenců, jednotek a komponentů. Současnými obchodními partnery společnosti jsou zákazníci v Evropě, Japonsku, Severní a Jižní Americe a v Asii. Pan Didier Teirlinck, který je zodpovědný za vývoj a výrobu kompaktních stavebních strojů Volvo, nastínil předpokládaný vývoj a produkci těchto strojů v nejbližších letech. Podle odhadů by měla výroba kompaktních stavebních strojů pro Evropu dosáhnout v roce 2004 produkce cca 18 000 kusů strojů ve všech kategoriích.
VCE však nechce zůstat v komoditě rýpadlo-nakladačů jen u modelů BL70 a BL71, ale hodlá je postupně rozšířit až na desetičlennou řadu. Další chystaná novinka roku 2003 - smykem řízené nakladače, budou vyráběny v USA ve státě Carolina, rovněž modely teleskopických manipulátorů (ve spolupráci s UpRight) doznají rozšíření řady. VCE se chystá na zvýšení výroby minirýpadel (výroba ve Francii), totéž platí o vývoji a výrobě pásových rýpadel v jižní Koreji.
Jak následně uvedl Carl Lockwood, představovaná novinka je zcela novým modelem, zkonstruovaným ve vlastním vývojovém a designérském středisku.
Nejedná se tedy o »vylepšení«, nýbrž o novou koncepci. V rámci prezentace VCE se při setkání s novináři evropských odborných titulů uskutečnila prohlídka montážní linky s následnou demoakcí BL71 v areálu závodu.
Autor: Karel Kurka
Foto: Karel Kurka

Nové

Vodní protiprachová mlžná děla DEHACO TERA

Zveřejněno 31.7. Prevence emisí prachu vznikajícího během stavebních a výrobních činností se stává samozřejmostí a nesmírně důležitým požadavkem zákazníků. Vlády států uplatňují v této oblasti čím dál přísnější předpisy. To ve snaze zajistit místním obyvatelům a… jít na článek

MobyDick ONE ve společnosti Kies- und Schotterwerke Müller GmbH & Co.

Zveřejněno 29.7. Asi před čtyřmi lety FRUTIGER představil systém mytí pneumatik MobyDick ONE stavebnímu průmyslu. Kromě vysoké užitné hodnoty a jedinečné mycí síly se v té době nový vývoj zaměřoval na individuální potřeby zákazníka. Tyto priority, společně s novým… jít na článek

Nové elektrické stroje JCB přinášejí řešení pro aplikace, které vyžadují nulové emise

Zveřejněno 27.7. JCB E-TECH je nová generace elektrických výrobků s tichým provozem a nulovými emisemi. První dva zástupce – elektrické minirýpadlo 19C-1E a Teletruk 30-19E – si lze nyní v rámci Demo testu otestovat přímo při práci. jít na článek