Dnes je 4.4. – svátek slaví Ivana

Dron na palivové články získal hned dvě ocenění v soutěži CES 2020 Awards

Zveřejněno: 1. 3. 2020

Nové drony od společnosti Doosan získaly ocenění dokonce ve dvou kategoriích v soutěži CES 2020 Innovation Awards. Porotu zaujal jak jejich bezpilotní systém, tak systém napájení využívající palivové články.

Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Drony společnosti Doosan jsou poháněné vodíkovými palivovými články. Skládají se z napájecího zdroje, miniaturizovaného, odlehčeného systému palivových článků, který maximalizuje pohyblivost využitím technologie PEMFC (palivové články s protonovou membránou), a rámu dronu, který využívá napájecí zdroj jako svůj hlavní zdroj energie. Na veletrhu CES byl konkrétně představen model napájecího zdroje s názvem DP30 a rám dronu s názvem DS30.

Dron společnosti Doosan na palivové články s dlouhou výdrží (DS30 s DP30) získal ocenění Best of Innovation Award v kategorii Drony a bezpilotní systémy. Mobilní napájecí zdroj DP30 s palivovými články také získal cenu Honoree Award v kategorii Udržitelnost, ekologický design a inteligentní energie. Dron společnosti na vodíkové palivové články významně rozšiřuje použití dronů prodloužením doby letu na více než 2 hodiny; pro srovnání bateriové typy dronů létají na jedno nabití obvykle pouze 20 až 30 minut.

Prezentace i v Evropě

Doosan Infracore Europe bude vystavovat nové drony na mezinárodním veletrhu Samoter v Itálii v březnu 2020. Předvede jejich význam pro sledování výkonu strojů, respektive pro zvášení efektivity provozu na stavbách, v dolech a lomech.

Díky schopnosti létat až dvě hodiny na jedno nabití mohou tyto drony poháněné palivovými články s dlouhou výdrží pokrýt během jednoho letu i velké oblasti. Použití dronů může také zvýšit bezpečnost pracovníků a předcházet nehodám pomocí skenování ze vzduchu namísto riskantního pohybu v terénu.

Společnost Doosan využije veletrh Samoter také k propagaci své vize Concept-X, rozsáhlého konceptu zahrnujícího vše od automatizovaného řízení pracoviště pomocí dronů a ICT technologií až po plně automatizované řízení strojů.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: Doosan

Nové

Silný fešák je tu. Pásové rýpadlo Hidromek LC 310 nové generace H4 dorazilo do Česka

Zveřejněno 30.3. Dvaatřicetitunové pásové rýpadlo LC310, které v těchto dnech dorazilo do České republiky, je žhavou novinkou tureckého výrobce stavebních strojů Hidromek. Nový bagr LC310 pokračuje ve šlépějích svých úspěšných modelových předchůdců. Podle prvních… jít na článek

Speciální datum pro speciální událost: Noční demolice mostu na D1 u Humpolce

Zveřejněno 25.3. Píše se 29. únor 2020 a před početnou flotilou těžkých strojů stojí důležitý úkol. Má se během několika hodin zbourat další most přes dálnici D1. Vše musí šlapat, neboť termíny jsou jasně dány. Podaří se? jít na článek

Z historie automobilky Walter: Americká vynalézavost, zakázková výroba a krásné unikáty pro vojáky a hasiče

Zveřejněno 23.3. Automobily a zařízení pro odklízení sněhu se staly po celý další čas trvání firmy Walter jejím stěžejním produktem. Vozy byly opět stavěny jako jednotlivé zakázkové kusy, každý přesně dle individuálního přání zákazníka. Walter vyráběl ale i hasičské… jít na článek