TRIGA - vývoj a výroba přídavných zařízení  pro stavební, těžební a zemědělské stroje
Dnes je 9.7. – svátek slaví Drahoslava

Dron na palivové články získal hned dvě ocenění v soutěži CES 2020 Awards

Zveřejněno: 1. 3. 2020

Nové drony od společnosti Doosan získaly ocenění dokonce ve dvou kategoriích v soutěži CES 2020 Innovation Awards. Porotu zaujal jak jejich bezpilotní systém, tak systém napájení využívající palivové články.

Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Drony společnosti Doosan jsou poháněné vodíkovými palivovými články. Skládají se z napájecího zdroje, miniaturizovaného, odlehčeného systému palivových článků, který maximalizuje pohyblivost využitím technologie PEMFC (palivové články s protonovou membránou), a rámu dronu, který využívá napájecí zdroj jako svůj hlavní zdroj energie. Na veletrhu CES byl konkrétně představen model napájecího zdroje s názvem DP30 a rám dronu s názvem DS30.

Dron společnosti Doosan na palivové články s dlouhou výdrží (DS30 s DP30) získal ocenění Best of Innovation Award v kategorii Drony a bezpilotní systémy. Mobilní napájecí zdroj DP30 s palivovými články také získal cenu Honoree Award v kategorii Udržitelnost, ekologický design a inteligentní energie. Dron společnosti na vodíkové palivové články významně rozšiřuje použití dronů prodloužením doby letu na více než 2 hodiny; pro srovnání bateriové typy dronů létají na jedno nabití obvykle pouze 20 až 30 minut.

Prezentace i v Evropě

Doosan Infracore Europe bude vystavovat nové drony na mezinárodním veletrhu Samoter v Itálii v březnu 2020. Předvede jejich význam pro sledování výkonu strojů, respektive pro zvášení efektivity provozu na stavbách, v dolech a lomech.

Díky schopnosti létat až dvě hodiny na jedno nabití mohou tyto drony poháněné palivovými články s dlouhou výdrží pokrýt během jednoho letu i velké oblasti. Použití dronů může také zvýšit bezpečnost pracovníků a předcházet nehodám pomocí skenování ze vzduchu namísto riskantního pohybu v terénu.

Společnost Doosan využije veletrh Samoter také k propagaci své vize Concept-X, rozsáhlého konceptu zahrnujícího vše od automatizovaného řízení pracoviště pomocí dronů a ICT technologií až po plně automatizované řízení strojů.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: Doosan

Nové

Novinky Komatsu ve Smart Construction a stroje s inteligentním řízením (iCM)

Zveřejněno 7.7. Digitální éra ve stavebnictví je tady. Japonský výrobce stavebních strojů Komatsu nedávno představil spolu se svými partnery plán zavádění dalších stavebních kamenů tzv. „chytré stavby“ neboli Smart Construction. Nové služby pro evropské zákazníky… jít na článek

Co se opravdu povedlo, byl vývoj a výroba lopaty na čelní nakladač. Nářadí z otěruvzdorné oceli slouží ve známém lomu u Sedlčan

Zveřejněno 30.6. Asi se shodneme, že příběhy zákazníků mají nejvyšší přidanou hodnotu k produktovým informacím. Jedině praxe ukáže, nakolik je daný výrobek konkurenceschopný a s čím můžeme v realitě dennodenní dřiny počítat. Příběh z žulového lomu Deštno u Sedlčan… jít na článek

Buldozery československé výroby zůstaly jen na papíře. Trh pro ně by byl moc malý

Zveřejněno 26.6. V Československu se vyráběly v průběhu času snad všechny nejčastější druhy stavebních strojů, bohužel jsou tu i dva směry, které v tuzemsku v minulosti nedostaly příliš šanci – traktorobagry a buldozery. Oba tyto druhy strojů spojuje společný příběh… jít na článek