CARACAL MACHINES - Nové i použité stavební stroje a příslušenství
Dnes je 9.4. – svátek slaví Dušan

Další informace z VUT Brno - Důležité je obhájit diplomovou práci, zdárně uzavřít studium a poté se vrhnout do praxe

Zveřejněno: 10. 6. 2003

Od našeho externího spolupracovníka, Ing. Jaroslava Buchty z VUT Brno, Ústavu dopravní techniky, jsme obdrželi informace o obhajobách diplomových prací studentů posledního ročníku oboru »Transportní, stavební a zemědělské stroje«.

Myslím si, že čerstvým absolventům studia na VUT v uvedeném oboru bychom měli dát prostor pro informativní uvedení jimi obhajovaných diplomových prací již z toho důvodu, že kvalitních, vysokoškolsky vzdělaných lidí v tomto oboru je v ČR velmi málo, a není vůbec vyloučeno, že by se mohli stát platnou, fundovanou posilou např. řady našich společností, které na českém trhu vyrábějí, prodávají, půjčují a servisují stavební techniku a zařízení.

V následujících řádcích tedy uvádíme stručný seznam diplomových prací současně se jmény diplomantů a oponentů (v závorkách).

1. Transport kameniva (Viktor Filip – Ing. František Malach),
2. Teleskopický výložník pro nakladač B 2000 (Jaroslav Hájek – Ing. Pavel Klimeš)
3. Rotační kartáč na čištění svislého dopravního značení (Aleš Hejkal – Ing. Petr Rosa)
4. Stohovací jeřáb (Pavel Hlinka – Ing. Jiří Kalisch)
5. Optimalizace paletizačních vidlí s přidržovačem na smykem řízené nakladače New Holland (Marek Horký – Ing. Milan Vepřek)
6. Demoliční zařízení pro rýpadlo DH 28.1 na pásovém LC podvozku (Roman Hynek – Ing. Čeněk Švarc)
7. Transportní vůz (Aleš Chmel – Ing. František Malach)
8. Manipulátor pro automatické otevírání forem (Antonín Jan – Ing. Jan Pulda)
9. Konstrukční návrh sklopného elevátoru kameniva vysprávkové soupravy (Vladimír Janča – Ing. Bohumil Sládek)
10. Manipulátor vkládání kolíků (Jiří Janečka – Ing. Jan Pulda)
11. Transportní vůz (Tomáš Janků – Ing. František Malach)
12. Otočná a naklápěcí lopata (Václav Kolář – Ing. Milan sVepřek)
13. Speciální přípravky pro vozidlo AV 14 (Michal Krajňák – Ing. František Zadina)
14. Návrh uchycení kabiny k rámu nakladače B 2000(Vlastimil Král – Ing. Pavel Klimeš)
15. Zabíhací a zkušební stolice pro vibrační válce (Bc. Lukáš Kubíček – Ing. Jirman)
16. Manipulátor (Robert Mikéska – Ing. František Malach)
17. Konstrukční návrh spojení polorámů nakladače B 2000 (Jaroslav Morávek – Ing. Pavel Klimeš)
18. Rychloupínač lopaty podkopu pro rýpadlo-nakladač New Holland (Milan Mytyzek – Ing. Milan Vepřek)
19. Hydraulické ovládání vrátků u beranidla Franki (Lukáš Smrž – Ing. Milan Vepřek).


Tož tedy chlapci, šťastné vykročení do praktického života!
Foto: Archiv firmy
 

Nové

Bobcat S86 usnadňuje stavbu cirkusu Circus Krone

Zveřejněno 9.4. Cirkus Krone nasadil do svého provozu kompaktní nakladač Bobcat S86, který si nechal dovézt z USA. Stroj je vybaven mimořádně výkonným hydraulickým kladivem, běžně používaným u mnohem větších bagrů. Díky tomu se výrazně zrychlilo zatloukání kotev… celý příspěvek

Autorizovaným dealerem značky Kobelco se stává společnost BELCOTRAC

Zveřejněno 8.4. Společnost BELCOTRAC se stává novým autorizovaným dealerem stavebních strojů značky Kobelco v České republice. Ve spolupráci s mateřskou společností Kobex-Pannónia Kft. nabídne tuzemským zákazníkům z řad stavebních a těžebních firem komplexní péči –… celý příspěvek

Komatsu a důl Aitik: těžba v režimu autonomie

Zveřejněno 3.4. Autonomní technologie se v těžebním průmyslu stávají běžnou součástí provozu. Ne proto, aby nahrazovaly lidi, ale aby snížily rizika, zvýšily bezpečnost a pomohly dolům fungovat stabilně i v náročných podmínkách. Příkladem z praxe je povrchový důl… celý příspěvek