Dnes je 23.3. – svátek slaví Ivona

Čínské a ruské pneumatiky pro stavební stroje a nákladní automobily

Zveřejněno: 5. 11. 2006

V čísle 4/2006 jsme představili firmu Mands International s.r.o., která v posledních letech soustředila svou obchodní strategii do oblasti stavebnictví. Cílem je jak Česká republika, tak i v hlavní země jejího exportu – Rusko a Ukrajina. V dnešním příspěvku vás chceme seznámit s obchodními záměry firmy Mands International, která působí v dovozu a vývozu pneumatik již deset let.

Nákladní pneumatiky Chengshan

Ve skupině nákladních pneumatik se firma Mands International s.r.o. nadále zaměřuje na dovoz již odzkoušených a osvědčených pneumatik čínského výrobce Chengshan. Mezi nejpopulárnější rozměry u nás patří 315/80 R22,5 s desénem CST 56 a CST 46 a 385/65 R22,5 CST 16. Firma dále tradičně dováží ruské pneumatiky, z nich nejžádanější je 11,00 R20 s desény I-111A a BEL 124. Uplatnění ruských a čínských nákladních plášťů v oblasti stavebnictví má stále svoje místo, zejména u starší techniky.

Pneumatiky OTR (off the road)

Obchodní strategie firmy Mands International s.r.o. pro nejbližší léta je zaměřena na dovoz OTR pneumatik. Tento záměr vychází z předpokladu nárůstu požadavků trhu náhradní potřeby v souladu s rostoucím dovozem stavebních strojů. V oblasti importu pro český trh je snahou nabídnout uživatelům pneumatiky, které nejsou ve výrobním programu českého výrobce Mitas a jsou často poptávány pro zabezpečení provozu různé zahraniční techniky.

Rozšíření nabídky pneumatik větších rozměrů

Kromě dovozu radiálních OTR pneumatik Triangle Mands International s.r.o. organizuje dodávky diagonálních pneumatik z Číny pro gradery 13,00-24 a 14,00-24 s vyššími hodnotami nosnosti (nad 20 PR). Stejně tak u skupiny OTR pneumatik jsou zabezpečovány i pláště jiných zahraničních značek v provedení E4/L4 nebo E5/L5, charakterizované speciálními desény a jejich vyšší hloubkou. Další dovozy budou zaměřeny na OTR pneumatiky větších rozměrů, jako např. 18,00-33; 35/65-33; 24,00-35; 27,00-49. U těchto rozměrů se v současné době vyhodnocuje, zda tato skupina rozměrů bude vyráběna pod privátní značkou nebo se bude jednat o výhradní zastoupení vybrané značky v určitých zemích.

Export pneumatik Mitas do Ruska zůstává prioritou

Hlavním cílem obchodní strategie firmy Mands International s.r.o. zůstává zvyšování exportu pneumatik českého výrobce Mitas a.s. do Ruska. Uvedené dovozy čínských pneumatik do České republiky a do Ruska však v poslední době tvoří narůstající podíl na obratu firmy. Zvýšené požadavky ruského trhu zajišťuje firma Mands International s.r.o. přes svoji partnerskou firmu v Moskvě různými aktivitami. Významně se podílí na zákaznickém servisu stavebních strojů (Terex, JCB, Komatsu), u kterých jsou pneumatiky Mitas montovány jako originální vybavení. Již po několikáté se Mands International s.r.o. úspěšně zúčastnil tendru na dodávku pneumatik pro sibiřské naftařské společnosti. V neposlední řadě jsou středem pozornosti dodávky pro náhradní potřebu, kde je prodej zabezpečován prostřednictvím 52 distributorů v Rusku a nově vytvářené sítě prodejců na Ukrajině.
1 Redakčně upravil Petr Volf
Autor: Martin Sedláček<sup>1</sup>
Foto: Archiv firmy Mands International s.r.o.

Nové

Volvo Trucks přináší další vylepšení pro úsporu paliva

Zveřejněno 22.3. Modernizované vznětové motory D11 a D13 od Volvo Trucks pro vozidla Volvo FH, FM a FMX splňují nové předpisy Euro 6 Step D a přinášejí řadu vylepšení, díky nimž dopravci sníží náklady na palivo. jít na článek

Extrémní podmínky i výška. To je servis jeřábů Liebherr při stavbě nejvyššího mrakodrapu v Evropě

Zveřejněno 13.3. Nejvyšší mrakodrap Evropy a Ruska, Lakhta Center, nacházející se v Petrohradu ve čtvrti Lakhta na břehu Finského zálivu, je budova o výšce 462 metrů a mající 87 pater. Byla postavena mezi roky 2012 až 2018 pomocí speciálních jeřábů Liebherr. Máme… jít na článek

Od Poclainu k Dháčkům. Výroba prvních rypadel v Martině

Zveřejněno 12.3. Ve spolupráci se externím redaktorem Tomášem Straňákem a jeho týmem jsme pro vás připravili exkluzivní seriál na pokračování, ve kterém vám postupně představíme celou historii výroby populárních československých hydraulických rýpadel (tzv. „déháček“… jít na článek