Svět olejů - Specialisté na oleje a maziva
Dnes je 23.10. – svátek slaví Teodor

Caterpillar rozšiřuje typovou řadu minirýpadel o čtyři nové modely

Zveřejněno: 24. 7. 2019

Řada minirýpadel nové generace Caterpillar se rozšířila o čtyři modely s hmotností 7 až 10 tun. Stroje nesoucí označení Cat 307.5, 308CR, 309CR a 310 upoutají například svým nadprůměrným výkonem, nekomplikovaným ovládání a výhodnými provozními náklady.

Minirýpadlo Cat 309 CR je osazeno naftovým motorem Cat C3.3B (U.S. EPA Tier 4 Final/ EU Stage V)

Nová minirýpadla Cat 307.5, 308CR, 309CR a 310 se vyznačují rámy odolnými proti únavě, vznětovými motory, efektivně využívajícími pohonné hmoty, hydraulickými systémy load sensing, prostornými kabinami a exkluzivním ovládáním pomocí joysticku. Hlavním cílem při konstrukci strojů bylo nabídnout maximální možnou užitnou hodnotu, která bude zákazníkům zřejmá z nadprůměrného výkonu, vzorově nekomplikovaného ovládání a servisu a v neposlední řadě z výhodných provozních nákladů.

K prioritám při vývoji nových minirýpadel patřily mimo jiné pohodlí a bezpečí řidiče. Kabina všech čtyř strojů je klimatizovaná, utěsněná a přetlaková, aby bylo možné interiér udržovat v maximálně bezprašném stavu.

Kabina

Ovládací prvky jsou konstruovány pro intuitivní ovládání. Informace o stroji jsou přehledně zobrazovány na novém LCD monitoru. Praktický ovladač v podobě kolečka umožňuje nekomplikovanou a ergonomickou interakci s monitorem.

Exkluzivním rysem této generace minirýpadel je sériově dodávané řízení pomocí joysticku Cat. Strojník může kdykoliv stisknutím tlačítka přejít z běžného řízení pákou/pedály na levý joystick, kterým lze rýpadlo ovládat pohodlněji a přesněji. Pravý joystick pak řídí podpěrný štít. Ke standardní výbavě patří také automatický dvoustupňový pohon pojezdu včetně tempomatu.

Vysoký systémový tlak generuje působivou zvedací, výkopovou a hnací sílu.
Vysoký systémový tlak generuje působivou zvedací, výkopovou a hnací sílu.

Prémiová výbava

Nová minirýpadla nové generace jednotně disponují efektivním hydraulickým systémem load sensing, který šetří pohonné hmoty a má elektronicky regulované nastavovací čerpadlo s axiálními písty, jehož velký průtok oleje zaručuje rychlé pracovní cykly. Vysoký systémový tlak generuje působivou zvedací, výkopovou a hnací sílu. Pomocí přídavného hydraulického systému rýpadla Cat 309 s vysokým průtokem lze zvlášť účinně využívat sofistikovaná hydromechanická přídavná zařízení.

Pro zvýšení univerzálnosti použití je z výroby instalován kombinovaný jednocestný/dvoucestný přídavný hydraulický systém s funkcí konstantního průtoku. Příslušná vedení jsou vybavena rychlospojkami. Volitelně jsou k dispozici manuální a hydraulické rychloupínáky jako montážní sady připravené k použití a certifikované kotevní oko. Pokud je vyžadována zvláštní přesnost, například v bezprostřední blízkosti zásobovacích zařízení, je navíc možné pracovat v režimu výškové lopaty. K tomu jsou stejnou měrou vhodné lopaty s uchycením pomocí čepu nebo rychloupínáku.

Autor: Jan Křeček
Foto: Zeppelin
 

Nové

Potřebujete opravit turbodmychadlo? Volte originální díly

Zveřejněno 22.10. Kvalitně opravené turbodmychadlo z originálních náhradních dílů na první pohled od levnější renovace z nekvalitních komponentů nerozeznáte. Skříň může být v obou případech originální, ale rozdíl mezi originálními a neoriginálními díly uvnitř skříně… celý příspěvek

Transformers od Komatsu: Systém umožní změnit konfiguraci demoličního rýpadla během pár minut

Zveřejněno 21.10. Horká letošní novinka od japonského výrobce Komatsu tentokrát stojí za to. Systém, pojmenovaný jako K100, byl představen na vlajkové lodi v demoliční technice Komatsu – pásovém rýpadle PC490HRD-11. Co si vlastně pod tímto označením představit? celý příspěvek

Premiéra atraktivních novinek DAF v malebné Andalusii

Zveřejněno 20.10. Pro udržitelný vývoj modré planety je nutné, aby lidé byli nejen dobrými a svědomitými hospodáři, ale aby dokázali soužívat s přírodou. Jak toho ale dosáhnout v současnosti s přebujelou technikou, a to i v takových oblastech jakou je doprava, bez… celý příspěvek