ASBUD.cz - Stavební a silniční technika TEREX, SCHAEFF a AMMANN
Dnes je 19.8. – svátek slaví Ludvík

Caterpillar rozšiřuje typovou řadu minirýpadel o čtyři nové modely

Zveřejněno: 24. 7. 2019

Řada minirýpadel nové generace Caterpillar se rozšířila o čtyři modely s hmotností 7 až 10 tun. Stroje nesoucí označení Cat 307.5, 308CR, 309CR a 310 upoutají například svým nadprůměrným výkonem, nekomplikovaným ovládání a výhodnými provozními náklady.

Minirýpadlo Cat 309 CR je osazeno naftovým motorem Cat C3.3B (U.S. EPA Tier 4 Final/ EU Stage V)

Nová minirýpadla Cat 307.5, 308CR, 309CR a 310 se vyznačují rámy odolnými proti únavě, vznětovými motory, efektivně využívajícími pohonné hmoty, hydraulickými systémy load sensing, prostornými kabinami a exkluzivním ovládáním pomocí joysticku. Hlavním cílem při konstrukci strojů bylo nabídnout maximální možnou užitnou hodnotu, která bude zákazníkům zřejmá z nadprůměrného výkonu, vzorově nekomplikovaného ovládání a servisu a v neposlední řadě z výhodných provozních nákladů.

K prioritám při vývoji nových minirýpadel patřily mimo jiné pohodlí a bezpečí řidiče. Kabina všech čtyř strojů je klimatizovaná, utěsněná a přetlaková, aby bylo možné interiér udržovat v maximálně bezprašném stavu.

Kabina

Ovládací prvky jsou konstruovány pro intuitivní ovládání. Informace o stroji jsou přehledně zobrazovány na novém LCD monitoru. Praktický ovladač v podobě kolečka umožňuje nekomplikovanou a ergonomickou interakci s monitorem.

Exkluzivním rysem této generace minirýpadel je sériově dodávané řízení pomocí joysticku Cat. Strojník může kdykoliv stisknutím tlačítka přejít z běžného řízení pákou/pedály na levý joystick, kterým lze rýpadlo ovládat pohodlněji a přesněji. Pravý joystick pak řídí podpěrný štít. Ke standardní výbavě patří také automatický dvoustupňový pohon pojezdu včetně tempomatu.

Vysoký systémový tlak generuje působivou zvedací, výkopovou a hnací sílu.
Vysoký systémový tlak generuje působivou zvedací, výkopovou a hnací sílu.

Prémiová výbava

Nová minirýpadla nové generace jednotně disponují efektivním hydraulickým systémem load sensing, který šetří pohonné hmoty a má elektronicky regulované nastavovací čerpadlo s axiálními písty, jehož velký průtok oleje zaručuje rychlé pracovní cykly. Vysoký systémový tlak generuje působivou zvedací, výkopovou a hnací sílu. Pomocí přídavného hydraulického systému rýpadla Cat 309 s vysokým průtokem lze zvlášť účinně využívat sofistikovaná hydromechanická přídavná zařízení.

Pro zvýšení univerzálnosti použití je z výroby instalován kombinovaný jednocestný/dvoucestný přídavný hydraulický systém s funkcí konstantního průtoku. Příslušná vedení jsou vybavena rychlospojkami. Volitelně jsou k dispozici manuální a hydraulické rychloupínáky jako montážní sady připravené k použití a certifikované kotevní oko. Pokud je vyžadována zvláštní přesnost, například v bezprostřední blízkosti zásobovacích zařízení, je navíc možné pracovat v režimu výškové lopaty. K tomu jsou stejnou měrou vhodné lopaty s uchycením pomocí čepu nebo rychloupínáku.

Autor: Jan Křeček
Foto: Zeppelin

Oborové členění

Nové

Čistě elektrický dampr jezdí ve Švýcarsku už rok. Bez dobíjení se nakonec neobejde

Zveřejněno 19.8. Bateriový dampr, speciálně vyvinutý pro cementářskou společnost Ciments Vigier, je v provozu od loňského podzimu. Stroj, který nevyužívá spalovací motory ani jako generátory elektřiny, měl dle propočtů elektřinu vyrábět. Zkušenosti z reálného… jít na článek

Představujeme hutnicí techniku BOMAG a nové mini-dumpry C&F

Zveřejněno 17.8. Výhradní dodavatel hutnicí techniky, ručně vedených strojů BOMAG v ČR, společnost NorWit s.r.o., slaví tento rok čtvrt století od svého vzniku. Pro zákazníky připravila zajímavé akce, spojené s prodejem strojů BOMAG. Za výhodnější cenu zde nyní… jít na článek

Kompaktní a stereo nakladače Liebherr. Univerzálové do komunálních služeb

Zveřejněno 15.8. V segmentu malých kolových nakladačů s provozní hmotností do sedmi tun nabízí společnost Liebherr čtyři stroje: dva kompaktní nakladače L 506 a L 508 a dva stereo nakladače® L 507 a L 509. Od veletrhu Bauma 2019 se tyto kolové nakladače dodávají v… jít na článek