Renomag.cz - Přídavná zařízení a náhradní díly pro stavební a težební stroje
Dnes je 8.12. – svátek slaví Květoslava

Budoucí strojníci ze Střední školy technické v Praze 4 mají nové minirýpadlo

Zveřejněno: 18. 9. 2014

V rámci Dnů otevřených dveří pořádaných Střední školou technickou v Praze a souběžně probíhajících oslav k 60letému výročí jejího založení, bylo zástupci společnosti Zeppelin CZ do rukou učitelů slavnostně předáno pásové minirýpadlo Cat 301.6C. Pořízení stroje proběhlo za finančního přispění zmíněné společnosti Zeppelin CZ, která přispěla částkou 60 000 Kč, a několika dalších firem.

Minirýpadlo bylo předáno v pátek 20. června a od příštího školního roku bude sloužit k praktické výuce žáků studujících obor Strojník stavebních strojů. Doplní tak kolový smykem řízený nakladač a umožní seznámit se s údržbou a obsluhou pásového stroje. „Pokud našim studentům budeme schopni poskytnout výuku na kvalitním stroji, jímž Caterpillar bezesporu je, bude to jistě pozitivní fakt při jejich budoucím pracovním uplatnění,” řekl pro redakci časopisu pan Zdeněk Brzobohatý, jeden z odborných lektorů školy.

Učební obor Strojník stavebních strojů

Střední škola technická, v Praze 4 nabízí celou řadu čtyřletých studijních oborů zakončených maturitní zkouškou a tříletých učebních oborů se zaměřením na stavebnictví a strojnictví. Jako jediná škola v České republice nabízí tříletý učební obor Strojník stavebních strojů.

Absolventi tohoto oboru získají znalosti potřebné při obsluze strojů pro stavební a zemní práce nebo nákladních automobilů. Dále se naučí, jak provádět jejich montáže a demontáže, zajišťovat opravy a údržbu, měnit díly a funkční části či provádět seřízení strojů. Veškerá praktická výuka probíhá pod vedením zkušených lektorů. Součástí studia je získání strojnického průkazu a řidičského oprávnění pro skupinu T. Více informací o škole a otevíraných oborech najdete na stránkách www.zelenypruh.cz.

Pan Zdeněk Brzobohatý, jeden z odborných lektorů, za pákami minirýpadla Cat 301.6C
Pan Zdeněk Brzobohatý, jeden z odborných lektorů, za pákami minirýpadla Cat 301.6C
Petr Pluhař, manažer prodeje použitých strojů Zeppelin CZ, předává dárkový šek v hodnotě 60 000 Kč řediteli školy, Ing. Drahoslavu Matonohovi.
Petr Pluhař, manažer prodeje použitých strojů Zeppelin CZ, předává dárkový šek v hodnotě 60 000 Kč řediteli školy, Ing. Drahoslavu Matonohovi.

Zeppelin CZ s.r.o.

Společnost Zeppelin CZ s.r.o., součást skupiny Zeppelin a oficiální distributor strojů a zařízení Cat® pro Českou republiku, dodává na český trh širokou škálu stavebních, zemních, zemědělských a důlních strojů amerického výrobce Caterpillar. Je také dodavatelem komplexních energetických řešení a systémů od stejnojmenného výrobce.

V rámci svého působení podporuje vzdělávání budoucích strojníků a spolupracuje s několika středními školami. Manažer prodeje použitých strojů ve společnosti Zeppelin CZ, Petr Pluhař na to říká: „Dobře si uvědomujeme, jak důležité je dnes kvalitní vzdělávání mladých absolventů v technických oborech. Velmi oceňujeme, že je v českém školství instituce, která se v rámci specializovaného oboru systematicky věnuje přípravě na povolání strojníka stavebních strojů, a proto jsme se také rozhodli přispět na nákup výukového stroje Cat,” a dodává: „Žáci specializovaných technických oborů mají v Zeppelin CZ vždy dveře otevřené. Praktickou výuku v dílnách u nás absolvují nejen žáci Střední školy technické v Praze, ale i například Střední průmyslové školy v Táboře.

Více informací o společnosti Zeppelin CZ s.r.o. naleznete na webových stránkách www.zeppelin.cz.

Autor: Jiří Hejhálek
Foto: Věra Machková

Tématické tagy

 

Nové

První kuželový drtič Nordberg GP330 byl uveden do provozu v roce 2016. Funguje dodnes

Zveřejněno 8.12. V německém kamenolomu BAG Rammelsbach měli tu čest, že byli první firmou, která uvedla do provozu v mnoha směrech revoluční kuželový drtič Nordberg GP330. Jak jim toto zařízení pomáhá při zpracování horniny a jak se osvědčilo? celý příspěvek

Cummins otevřel v Polsku nové centrum pro repase vysokovýkonných motorů

Zveřejněno 7.12. Výrobce motorů Cummins otevřel v říjnu letošního roku v polském Krakově zbrusu novou továrnu pro přestavbu vysokovýkonných motorů. Jedná se vůbec o první závod tohoto druhu v Evropě, přičemž celková investice dosáhla 10 milionů dolarů. V závodě… celý příspěvek

Příslušenství promění smykový nakladač Vermeer v řadu specializovaných strojů

Zveřejněno 6.12. Smykové nakladače společnosti Vermeer, jejíž výhradní zastoupení v České a Slovenské republice má Vermeer CS, jsou nejen šikovné, obratné a rychlé, ale ještě navíc multifunkční. Díky širokému výběru hydraulického příslušenství se váš stroj může… celý příspěvek