Dnes je 26.1. – svátek slaví Zora

Tiltrotátory TRIGA zvyšují produktivitu stroje až o 40 %

KOMERČNÍ SDĚLENÍ, Zveřejněno: 13. 12. 2019

Českou rodinnou firmu TRIGA z Lomnice nad Popelkou netřeba odborné veřejnosti zdlouhavě představovat. Dnes již tradiční výrobce přídavných zařízení pro stavební, těžební a zemědělské stroje rozjel výrobu v roce 1994 a výrobky s tímto označením dnes najdeme na celém světě. Z rozsáhlého produktového portfolia si dnes představíme tiltrotátory postavené na komponentech renomovaného německého výrobce HKS.

Tiltrotátory TRIGA využívají osvědčené komponenty výrobce HKS
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Kvalitu a spolehlivost jejich zařízení dokumentují i reference od nejznámějších výrobců strojů jako je například Caterpillar, Liebherr nebo japonské Komatsu. Výroba přídavných zařízení, ať už pro koncového zákazníka nebo pro dealery strojů, probíhá na ploše kolem 12 000 m2; firma zaměstnává přibližně 120 zaměstnanců.

Bez rotace a naklápění to někdy už nejde

Tiltrotátory s typovým označením NRH v sobě spojuje několik funkcí a výhod: simultánní naklápění v rozsahu 2 × 55° společně s nekonečnou rotací umožňuje velmi přesné 3D polohování pracovního nástroje. Toto řešení umožňuje obsluze pracovat rychleji, bezpečněji, s maximálním využitím potenciálu stroje, s menší spotřebou a s menším opotřebením citlivých komponentů. Upnutí pracovního nástroje se odehrává pomocí standardních rychloupínačů, takže ani o tuto nezanedbatelnou výhodu zákazník nepřijde. Multifunkčnost tiltrotátorů spolu s jejich nízkými provozními náklady jsou důvodem, proč je toto zařízení v současnosti v některých oborech nezbytné. Obrovský potenciál mají například při výkopech kanalizační infrastruktury, při úpravách a srovnávání terénu a v pozemním stavitelství obecně.

Výhody tiltrotátorů TRIGA

  • Větší rozsah naklápění (2 × 55°; namísto standardních 2 × 45° u pístnicového provedení)
  • Kompaktní rozměry = použitelnost v mnoha aplikacích
  • Větší operační radius stroje
  • Nízké provozní náklady (bezúdržbová konstrukce + prodloužené servisní intervaly)
  • Modulární systém (formou stavebnice, i na starší typy strojů)
  • Konstantní výkon bez ohledu na úhel naklopení

TRIGA umí nadstandardní provedení

Tiltrotátory TRIGA (HKS) jsou bezpístnicové a charakteristické tak jsou pro ně kompaktní rozměry. Proto se ideálně hodí například pro práci v úzkých výkopech. Základem je tzv. RotoBox nové generace, který je oproti předcházející generaci lehčí a má menší výšku a šířku. Stroj tak může pracovat i s menšími pracovními nástroji. Jednoduchá a robustní konstrukce poskytuje obsluze stroje konstantní krouticí sílu bez ohledu na aktuální naklopení. Obdivuhodné jsou i uváděné parametry výrobku: přidržovací moment vyšší než 90 000 Nm a krouticí síla 43 000 Nm.

Tiltrotátory TRIGA se díky výše popsaným výhodám podepisují na vyšší produktivitě stroje (uvádí se, že až o 40 %), což ve výsledku znamená také zkrácení amortizační periody daného stroje. Uzavřená konstrukce hlavy (bez pístnic) zamezuje pronikání prachu a špíny do citlivých míst. Výrobce slibuje téměř bezúdržbový provoz, a to kvůli velmi preciznímu uložení jednotlivých komponentů jako jsou například vysoce odolná ložiska apod. Naklápěcí hlavy TRIGA jsou kompatibilní se všemi typy rychloupínačů a nosičů nářadí, a proto je lze pohodlně instalovat i na starší typy strojů. S detaily a možnostmi pro konkrétní stroj či flotilu strojů vás rádi seznámí prodejci společnosti TRIGA-MF.

— kontakty —

TRIGA-MF spol. s r.o.

E: info@triga.cz   T: +420 481 671 915   WWW: http://www.triga.cz/

Autor: TRIGA-MF
Foto: TRIGA-MF

Tématické tagy

Nové

Jejich řidiče obyvatelé milovali. Legendární Snow Fightery bojovaly se závějemi zajímavým způsobem

Zveřejněno 23.1. Jako první mechanizované prostředky pro odklízení sněhu byly na území Spojených států využívány podvozky nákladních automobilů. Radlice se upevňovaly na přední část vozu před chladič a pod rám mezi přední a zadní nápravu. Legendární Snow Fightery s… jít na článek

Nové 36tunové rypadlo Doosan dostalo vylepšené řízení hydrauliky

Zveřejněno 21.1. Bagr nesoucí označení DX350LC-7 je prvním modelem splňujícím požadavky Stage V, který je vybaven inovativní technologií řízení hydraulických systémů. Ta obsluze poskytuje vyšší produktivitu a nižší spotřebu paliva na motohodinu a dále také… jít na článek

Lopaty a lžíce Renomag pomáhají po celé ČR

Zveřejněno 20.1. Třídění kamene na hřebenu Krušných hor, ale také třídění a drcení odstřelových valů v přísně střeženém vojenském prostoru. Výčet zakázek, které realizovala třebíčská firma SOBOS CZ, je opravdu široký. Společnost zabývající se například zemními… jít na článek