Dnes je 17.9. – svátek slaví Naděžda

Nový kolový manipulátor Doosan DX250WMH-5

Zveřejněno: 9. 9. 2019

Společnost Doosan uvádí na trh nový 25tunový všestranný manipulátor DX250WMH-5 speciálně navržený pro manipulaci s odpady a ostatním materiálem. Nový model je určen pro použití v odvětvích zpracování tuhého odpadu, recyklace, demolice a lesnictví. DX250WMH-5 je založen na populárním 21tunovém kolovém rypadle Doosan DX210W-5.

DX250WMH-5 je vybaven předními a zadními stabilizátory, dále výložníkem a ramenem speciálně určenými pro manipulaci s materiálem

DX250WMH-5 je navržen tak, aby mohl plnit ty nejnáročnější úkoly. Je vybaven předními a zadními stabilizátory, dále výložníkem a ramenem speciálně určenými pro manipulaci s materiálem. Standardní funkcí je hydraulicky zvedací kabina, která obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran na příslušenství a pracovní prostor. V kombinaci s displejem zadní kamery umístěným v kabině má obsluha vynikající výhled na celé pracoviště.

Kolový manipulátor DX250WMH-5 se snadno ovládá pomocí ergonomických joysticků a volantu. Obsluha může použít tlačítka na joysticích, nebo volitelný nožní pedál pro ovládání přídavných zařízení.

Nový manipulátor DX250WMH-5 je poháněn šestiválcovým, přeplňovaným a vodou chlazeným dieselovým motorem Doosan DL06PA, který poskytuje výkon (SAE J1995) 129,4 kW (173,5 HP). Motor DL06PA nabízí snadnou údržbu a nižší náklady tím, že splňuje emisní předpisy Stage IV bez nutnosti použití filtru pevných částic (DPF), a to díky použití technologií následného zpracování, recirkulace ochlazených výfukových plynů (EGR) a selektivní katalytické redukce (SCR).

Smart Power Control (SPC), speciální systém vyvinutý společností Doosan, zvyšuje efektivitu stroje a zároveň zachovává produktivitu díky variabilní regulaci otáček a regulaci točivého momentu čerpadla, přičemž automaticky upravuje otáčky podle aktuálního zatížení.

Hydraulicky zvedaná kabina obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran.
Hydraulicky zvedaná kabina obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran.

Režimy výkonu dle použití

SPC lze použít u všech čtyř pracovních režimů, které jsou u kolového manipulátoru Doosan DX250WMH-5 k dispozici. Tyto výkonové režimy pomáhají obsluze řídit rovnováhu spotřeby paliva a výkonu stroje podle pracovních podmínek.

Čtyři režimy výkonu zahrnují:

 • Režim Power+ (P+): umožňuje nejvyšší rychlosti ramene a vyšší výkon při vysoce náročných aplikacích přesunu materiálu.
 • Režim Power (P): poskytuje výjimečný výkon a vynikající parametry pro náročné zvedání těžkých nákladů, rychlé nakládání vozidel a rychlou pojezdovou rychlost.
 • Standardní režim výkonu (S): zlepšuje spotřebu paliva stroje a zároveň poskytuje vysoký výkon při každodenním zvedání a přemisťování materiálů.
 • Úsporný režim (E): pomáhá snížit spotřebu paliva u méně náročných aplikací a zpomaluje pohyb stroje za situací, které vyžadují nejvyšší přesnost.
Všestranný manipulátor DX250WMH-5 je speciálně navržený pro manipulaci s odpady a podobným materiálem.
Všestranný manipulátor DX250WMH-5 je speciálně navržený pro manipulaci s odpady a podobným materiálem.

Kromě čtyř režimů výkonu obsahuje model DX250WMH-5 pracovní režim zvedání, který zajišťuje vyšší točivý moment čerpadla, nízké otáčky motoru a automatické zvýšení výkonu. Volitelný generátor je k dispozici jako řešení na klíč bez nutnosti dodatečných úprav. Pro zvýšení odolnosti jsou strany stroje a komponenty za dveřmi chráněny volitelným V-krytem.

Užitečné informace o historii údržby a o monitorování stroje poskytuje v kabině standardní 7palcový barevný LCD displej. Zobrazuje také signál videa ze zadní kamery (součást základní výbavy) a z volitelné boční kamery. Režim rozdělené obrazovky zobrazuje současně obraz ze zadní kamery a důležité informace o stroji. Signál z volitelné boční kamery lze prohlížet samostatně nebo v režimu dělené obrazovky.

Volitelné vybavení

Pro kolový manipulátor Doosan DX250WMH-5 je k dispozici celá řada volitelného příslušenství montovaného ve výrobě, včetně následujících:

 • dodatečné pracovní lampy,
 • ochrana kabiny,
 • rámové ochranné kryty,
 • čerpadlo s palivovým filtrem,
 • otočný maják,
 • plné pneumatiky,
 • vzduchový kompresor.

Telematika DoosanCONNECT

Telematika DoosanCONNECT je u Doosan DX250WMH-5 standardním vybavením a je dodávána s předplatným na 3 roky. DoosanCONNECT poskytuje majitelům, prodejcům a společnosti Doosan informace o poloze a plný rozsah informací o provozu stroje. Informace jsou poskytovány prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní, dostupného online pomocí počítače nebo chytrého telefonu. Cílem služby je pomoci vlastníkům monitorovat jejich vybavení a řídit údržbu s cílem snížení provozních nákladů.

Pro více informací o stavební technice Doosan navštivte stránky www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. prostřednictvím www.garnea-stavebni.cz.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: Archiv i rmy Doosan

Nové

Nákladní vozidlo na dlouhé vzdálenosti IVECO S-WAY

Zveřejněno 16.9. IVECO S-WAY představuje první silniční vozidlo v nové řadě IVECO WAY, které je vyvinuté tak, aby zajišťovalo kompletní škálu funkcí a služeb zaměřených na řidiče, parametry udržitelnosti a špičkové úrovně propojenosti, což umožňuje poskytovat další… jít na článek

Seismické válce Dynapac si s půdou dokonale rozumí

Zveřejněno 15.9. Zeminový válec a půda byly při zhutňování zeminy až donedávna vnímány jako dva svébytné celky. Švédský výrobce Dynapac ale přišel s inovátorskou technologií Dynpac Seismic, která propojila válec a půdu v jeden celek. jít na článek

Caterpillar uvedl pět nových minirýpadel v kategorii do dvou tun

Zveřejněno 14.9. Po rozšíření nabídky minirýpadel Cat ve třídě 7 až 10 tun, o které jsme psali v minulém čísle, se rozrostla také kategorie do dvou tun. Tentokráte hned o pět nových modelů. Díky expanzi typové řady mají nyní příznivci tohoto amerického výrobce… jít na článek