Zjisti výhody drtících a třídících lopat, drapáků a fréz MB Crusher
Dnes je 17.4. – svátek slaví Rudolf

Nový kolový manipulátor Doosan DX250WMH-5

Zveřejněno: 9. 9. 2019

Společnost Doosan uvádí na trh nový 25tunový všestranný manipulátor DX250WMH-5 speciálně navržený pro manipulaci s odpady a ostatním materiálem. Nový model je určen pro použití v odvětvích zpracování tuhého odpadu, recyklace, demolice a lesnictví. DX250WMH-5 je založen na populárním 21tunovém kolovém rypadle Doosan DX210W-5.

DX250WMH-5 je vybaven předními a zadními stabilizátory, dále výložníkem a ramenem speciálně určenými pro manipulaci s materiálem

DX250WMH-5 je navržen tak, aby mohl plnit ty nejnáročnější úkoly. Je vybaven předními a zadními stabilizátory, dále výložníkem a ramenem speciálně určenými pro manipulaci s materiálem. Standardní funkcí je hydraulicky zvedací kabina, která obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran na příslušenství a pracovní prostor. V kombinaci s displejem zadní kamery umístěným v kabině má obsluha vynikající výhled na celé pracoviště.

Kolový manipulátor DX250WMH-5 se snadno ovládá pomocí ergonomických joysticků a volantu. Obsluha může použít tlačítka na joysticích, nebo volitelný nožní pedál pro ovládání přídavných zařízení.

Nový manipulátor DX250WMH-5 je poháněn šestiválcovým, přeplňovaným a vodou chlazeným dieselovým motorem Doosan DL06PA, který poskytuje výkon (SAE J1995) 129,4 kW (173,5 HP). Motor DL06PA nabízí snadnou údržbu a nižší náklady tím, že splňuje emisní předpisy Stage IV bez nutnosti použití filtru pevných částic (DPF), a to díky použití technologií následného zpracování, recirkulace ochlazených výfukových plynů (EGR) a selektivní katalytické redukce (SCR).

Smart Power Control (SPC), speciální systém vyvinutý společností Doosan, zvyšuje efektivitu stroje a zároveň zachovává produktivitu díky variabilní regulaci otáček a regulaci točivého momentu čerpadla, přičemž automaticky upravuje otáčky podle aktuálního zatížení.

Hydraulicky zvedaná kabina obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran.
Hydraulicky zvedaná kabina obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran.

Režimy výkonu dle použití

SPC lze použít u všech čtyř pracovních režimů, které jsou u kolového manipulátoru Doosan DX250WMH-5 k dispozici. Tyto výkonové režimy pomáhají obsluze řídit rovnováhu spotřeby paliva a výkonu stroje podle pracovních podmínek.

Čtyři režimy výkonu zahrnují:

 • Režim Power+ (P+): umožňuje nejvyšší rychlosti ramene a vyšší výkon při vysoce náročných aplikacích přesunu materiálu.
 • Režim Power (P): poskytuje výjimečný výkon a vynikající parametry pro náročné zvedání těžkých nákladů, rychlé nakládání vozidel a rychlou pojezdovou rychlost.
 • Standardní režim výkonu (S): zlepšuje spotřebu paliva stroje a zároveň poskytuje vysoký výkon při každodenním zvedání a přemisťování materiálů.
 • Úsporný režim (E): pomáhá snížit spotřebu paliva u méně náročných aplikací a zpomaluje pohyb stroje za situací, které vyžadují nejvyšší přesnost.
Všestranný manipulátor DX250WMH-5 je speciálně navržený pro manipulaci s odpady a podobným materiálem.
Všestranný manipulátor DX250WMH-5 je speciálně navržený pro manipulaci s odpady a podobným materiálem.

Kromě čtyř režimů výkonu obsahuje model DX250WMH-5 pracovní režim zvedání, který zajišťuje vyšší točivý moment čerpadla, nízké otáčky motoru a automatické zvýšení výkonu. Volitelný generátor je k dispozici jako řešení na klíč bez nutnosti dodatečných úprav. Pro zvýšení odolnosti jsou strany stroje a komponenty za dveřmi chráněny volitelným V-krytem.

Užitečné informace o historii údržby a o monitorování stroje poskytuje v kabině standardní 7palcový barevný LCD displej. Zobrazuje také signál videa ze zadní kamery (součást základní výbavy) a z volitelné boční kamery. Režim rozdělené obrazovky zobrazuje současně obraz ze zadní kamery a důležité informace o stroji. Signál z volitelné boční kamery lze prohlížet samostatně nebo v režimu dělené obrazovky.

Volitelné vybavení

Pro kolový manipulátor Doosan DX250WMH-5 je k dispozici celá řada volitelného příslušenství montovaného ve výrobě, včetně následujících:

 • dodatečné pracovní lampy,
 • ochrana kabiny,
 • rámové ochranné kryty,
 • čerpadlo s palivovým filtrem,
 • otočný maják,
 • plné pneumatiky,
 • vzduchový kompresor.

Telematika DoosanCONNECT

Telematika DoosanCONNECT je u Doosan DX250WMH-5 standardním vybavením a je dodávána s předplatným na 3 roky. DoosanCONNECT poskytuje majitelům, prodejcům a společnosti Doosan informace o poloze a plný rozsah informací o provozu stroje. Informace jsou poskytovány prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní, dostupného online pomocí počítače nebo chytrého telefonu. Cílem služby je pomoci vlastníkům monitorovat jejich vybavení a řídit údržbu s cílem snížení provozních nákladů.

Pro více informací o stavební technice Doosan navštivte stránky www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. prostřednictvím www.garnea-stavebni.cz.

Autor: Pavel Svoboda
Foto: Archiv firmy Doosan
 

Nové

Nejmodernější návěsy s termoizolovanou korbou budou jezdit v České republice

Zveřejněno 19.10. Společnosti Schwarzmüller s.r.o. se podařilo uspět ve velmi náročném výběrovém řízení u jedné z největší ryze české stavební společnosti IMOS Brno a.s., působící již dlouhodobě na českém stavebním trhu, které se týkalo dodávky sklápěcích tříosých… jít na článek

Nový kolový nakladač Doosan DL420-7 na trhu

Zveřejněno 16.10. Společnost Doosan Infracore Europe uvedla na trh nový kolový nakladač DL420-7 Stage V. Ten ve srovnání s předchozí generací Stage IV přináší zcela nový design, poskytuje vyšší výkon, vyšší palivovou účinnost a vylepšené prostředí pro obsluhu. jít na článek

Stroje na stavbě metra D: Upoutá rýpadlo na ražbu tunelů nebo speciální nakladač

Zveřejněno 13.10. Práce na lince D pražského metra se zatím točí především kolem geologického průzkumu, papírování a výběrových řízení. I tak ale na staveništích najde fanoušek techniky množství zajímavých strojů, které upoutají již z fotografií. Pojďme si některé z… jít na článek