RENOMAG

Tři připravované úseky dálnice D6 do Karlových Varů

Mohly by se začít stavět na podzim letošního roku. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončuje výkupy pozemků i přípravu stavebního povolení, řekl dnes ČTK ředitel karlovarské pobočky ŘSD Lukáš Hnízdil. Minulý týden získaly obchvaty Lubence, Řevničova a stavba úseku Nové Strašecí-Řevničov potřebné závazné stanovisko k vlivům na životní prostředí od ministerstva životního prostředí.

Bude ještě potřeba získat verifikaci těchto úseků od ministerstva životního prostředí. Zároveň řešíme vykupování a vyvlastňování pozemků pro stavbu a připravujeme vyjádření orgánů státní správy pro stavební povolení,” uvedl Hnízdil. Nejblíže má k zahájení stavby obchvat Lubence. Stanovisko ministerstva umožní vyhnout se opakovanému posuzování vlivu staveb na životní prostředí. Ta původní se totiž dělala ještě podle starého zákona z roku 1992, tedy před vstupem Česka do EU. Dvoukolové výběrové řízení na dodavatele stavby už začalo. V prvním kole se hodnotí kvalifikační připravenost přihlášených firem. Ty, které projdou, dostanou pak projekt a nabídnou svoji cenu zakázky.

Během února se plánuje společná schůzka hejtmanů dotčených krajů a starostů obcí po trase D6. Karlovarský kraj mimo to ale jedná i o možnosti vyjmutí obchvatu Sokolova ze zpoplatněných úseků, které se nepodařilo prosadit v minulém roce do dané vyhlášky.

Stránky stavebni-technika.cz používají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. (beru na vědomí)